ÚvodO nás ...KrúžkyPripravujemeZ našej činnostiArcheologická expozíciaDokumentyKontakt
 
 
Z našej činnosti > Divadelníci > DIVADELNÁ CHALUPKA 2009
     
   

Z našej činnosti:

 

DIVADELNÁ CHALUPKA 2009

MATERINKY  opäť navštívili DIVADELNÚ  CHALUPKU.

V Brezne sa konal 5. Ročník  inšpiratívneho festivalu Divadelná chalupka 2009.


Usporiadatelia  / Banskobystrický samosprávny kraj, Stredoslovenské osvetové stredisko Banská Bystrica, Mesto Brezno, Divadelný súbor Jána Chalupku, Mestské kultúrne stredisko Brezno / už po tretí krát pozvali aj súbor dospelých hrajúci pre deti z nášho mesta. Materinky sa opäť predstavili vo svojom štýle, plnom veselých skečov, komických situácií a pekných pesničiek. Tentoraz sa predstavili vynoveným predstavením  Aleny Demkovej PRASIATKA.

Vydarené predstavenie videli deti v Polomke, v Závadke nad Hronom, deti zo Základnej školy Mazorník, deti z Brezna. Materinkám patrilo aj krásne námestie v Brezne, kde odohrali Prasiatka priamo pod holým nebom.

Ohlas na vystúpenia Šaľanov bol veľký. Hovorilo sa o vynikajúcich výkonoch troch roztomilých prasiatok v podaní  Radoslava Halgiho – Halgaša, Vlada Žáka a Romana Hača Hatalu. Presvedčivo svoju úlohu  zlého vlka Hryzáka predviedol Peťo Pónya. Zodpovedne k úlohe strážcu dvora pristupoval a deti zabával pes Fedor, ktorého so šarmom stvárnila Maťka Bučková. Veľkú radosť deťom priniesol aj kohút Dalibor a jeho tri sliepočky. Dalibora s ľahkosťou stvárnil Ľuboš Kotlár.

Roztomilé a pracovité sliepočky Irmu, Miladu a Agátu stvárnili  Bianka Bartovicová, Dominika Gyárfásová a Kristínka Baková. Sliepočku Miladu v dvoch predstaveniach alternovala Norika Radičová.

Odmenou pre Materinky bola nesmierna radosť detí v sále, ktoré sa bez problémov dali vtiahnuť do deja a samozrejme potlesk .

Na Materinky však čakalo ešte jedno milé prekvapenie – účasť na vynikajúcom predstavení v podaní

Pani herečky Zuzany Kronerovej. Monodráma Shirley Valentine vo forme one woman show bola naozaj veľkým zážitkom pre celý súbor Materiniek.

Na Divadelnej chalupke vystúpili aj súbory zo Srbska z Báčskeho Petrovca, Slovenské divadlo Vertigo z Budapešti, ale aj divadelníci z Čiech. Svoju účasť potvrdil aj Vlado Benko – divadelný súbor Commedia Poprad, ktorý získal hlavnú cenu na Scénickej žatve v Martine za tvorivý čin roka s predstavením Pastier. Na  Divadelnú chalupku pricestoval priamo z Kanady, kde veľmi úspešne reprezentoval  slovenské neprofesionálne  divadelné súbory práve s týmto predstavením.

Záverom  je potrebné tlmočiť veľké poďakovanie od súboru Materinky svojim zriaďovateľom – Mestskému kultúrnemu stredisku a ústretovosti  Ľ. Iványiovej, Centru voľného času a veľmi dobrej spolupráci s Ing. M. Malárikom ,  ICM / Informačnému centru mládeže pod vedením T. Kováča /, vďaka ktorým  sa súbor mohol zúčastniť  tohto medzinárodného festivalu.    

Materinky

Video z akcie si môžete pozrieť na tejto stránke.


Miesto: Banskobystrický samosprávny kraj, Stredoslovenské osvetové stredisko Banská Bystrica, Mesto Brezno, Divadelný súbor Jána Chalupku, Mestské kultúrne stredisko Brezno
Dátum: 16. 9. 2009 0:00:00

     
     
   

Fotogaléria

 
     
 
CMS Design  CMS Design Webdesign ToHoS TOHOS.NET                                                    Mapa stránok / Site Map