ÚvodO nás ...KrúžkyPripravujemeZ našej činnostiArcheologická expozíciaDokumentyKontakt
 
 
Pripravujeme > Cyklostojany - Centrum voľného času v Šali
     
   

Pripravované udalosti a akcie:

 

Cyklostojany - Centrum voľného času v Šali

Cyklostojany Názov Projektu:
Cyklostojany - Centrum voľného času v Šali
 
Financovaný z:
Grantu z Nadačného fondu Slovenských elektrární v Nadácii Pontis
 
Prijímateľ:
Mesto Šaľa
 
Druh dotácie:
Grant - bežný transfer
 
Ukončenie realizácie projektu:
Pôvodne podľa grantovej zmluvy do 30.9.2022, po žiadosti o posun termínu ukončenia najneskôr do konca októbra 2022
 
Zmluva o poskytnutí grantu zverejnená na:
Zmluva o poskytnutí grantu č. SEeo22_02, zo dňa 10.6.2022 ( ev. č. mesta 457/2022), zverejnená na: https://www.crz.gov.sk/zmluva/6652283/
 
Výška poskytnutej dotácie:
1 694,05 EUR
 
Miesto:
Centrum voľného času Šaľa, M. R. Štefánika 12, Šaľa
 
Obsah projektu:
Predmetom projektu je osadenie cyklostojanov pri Centre voľného času v Šali a budovanie kvalitnej infraštruktúry pre bezpečné využívanie bicykla ako ekologickej formy dopravy. CVČ Šaľa je miestom, kde sa stretávajú občania, študenti a deti na rôznych voľnočasových aktivitách. Kvalitná doplnková infraštruktúra pri tomto frekventovanom mieste dlhodobo absentuje a existujúca kapacita cyklostojanov je nedostačujúca a vekom zničená. Zamestnanci a návštevníci CVČ nemajú možnosť svoj bicykel počas návštevy centra bezpečne uzamknúť. Tento fakt odrádza ľudí využívať túto formu dopravy. Osadenie kvalitných cyklostojanov výrazne zlepší aktuálnu situáciu a zvýši záujem o cestovanie na bicykli.
 
Ciele projektu:
Osadenie cyklostojanov pri Centre voľného času v Šali. Cyklostojany zlepšia výrazným spôsobom komfort a bezpečnosť cyklistov a návštevníkov a zamestnancov centra.
Zvýšenie kapacity cyklostojanov
Popularizácia cyklistiky ako zdravej a ekologicky udržateľnej formy dopravy a vytváranie kvalitnej infraštruktúry pre cyklistov
Osadenie uzamykateľného stojanu pre kolobežky
 
 
Realizáciu projektu finančne podporil Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis.
 
Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis
 
Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis funguje od roku 2011. V rámci neho spoločnosť podporuje projekty zamerané na energetickú efektívnosť miest a obcí, na podporu ľudí bez domova a ich začlenenie do spoločnosti, projekty spoločenskej zodpovednosti realizované zamestnancami spoločnosti a tiež investuje do mladých talentov v oblasti vedy a techniky udeľovaním malých grantov.
 
Nadácia Pontis
 
Nadácia Pontis pôsobí na Slovensku už 25 rokov a patrí medzi najväčšie nefiremné nadácie. Za ten čas sme zrealizovali desiatky projektov, ktoré pomáhali meniť Slovensko na lepšiu krajinu pre všetkých a ktoré prepájali dôležitých hráčov v kľúčových témach. Našou víziou je Slovensko, ktoré pozná silu zmysluplnej spolupráce.
 
Kde štát, firemný a občiansky sektor spoločne vytvárajú zo Slovenska krajinu, v ktorej ľudia túžia žiť, vzdelávať sa a pracovať. Venujeme sa aktivitám, ktoré prinášajú zmysluplné prepojenia v našich kľúčových témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní.
 
 Naša vízia - Nadácia Pontis (nadaciapontis.sk)
Miesto:  Centrum voľného času Šaľa, M. R. Štefánika 12, Šaľa
Dátum: 31. 10. 2022 8:45:17
     
 
CMS Design  CMS Design Webdesign ToHoS TOHOS.NET                                                    Mapa stránok / Site Map